2010. február 27., szombat

A szakácsművészet újgenerációs MIELE készülékekkel 1.

Sorozatom első darabja, a gyönyörűséges páraelszívó után a többi Miele gyöngyszemet is bemutatom. A páraelszívók témakörét a továbbiakban majd részletesen is elmesélem, izgalmasabbnál izgalmasabb darabokkal fogom Önt megismertetni. Például az emelhető magasságú vagy épp a dupla elszívóval - s a dupla élvezet egyéb rejtelmeivel, de most előbb menjünk végig egy komplett konyha készülékein.

Miele Kombiset


Az ízletes ételek elkészítése művészet – az utóbbi évtizedekben pedig kevés művészeti ág mutatott olyan rohamos fejlődést, mint a szakácsművészet. A szakma mesterei egzotikus hozzávalókat kevernek a már jól bevált ízekhez, így alkotva teljesen új aromákat. Ezek azonban alternatív elkészítési módot igényelnek. A Miele új CombiSet programja az e téren mutatkozó megnövekedett igényszintnek is képes megfelelni. A főzés szerelmesei saját egyedi konyhát varázsolhatnak a 13 CombiSet modul segítségével. Elég egy pillantást vetnünk a Salamanderre, az indukciós wokra, a lávaköves grillre és a többi modulra, hogy elhiggyük: az új megoldásokkal jelentősen bővül a lehetőségek tárháza ahhoz képest, amit a hagyományos tűzhelyen serpenyőben vagy lábasban készíthetünk el.
Ha kicsit figyelmesebben nézzük a fenti képen látható összeállítást, észre kell vennünk, hogy Magyarországon még nem eléggé terjedt el az a gondolkodásmód, miszerint nem egy darab 60 centis (esetleg 70 vagy 90 centis) főzőlapot építünk be, hanem több kisebb modult, igényeinknek megfelelően. Még mindig inkább azt a gyakorlatot követjük, hogy veszünk egy csomó különálló elektromos készüléket, amiket aztán nem tudunk hova tenni, mindig elő kell halászni a szekrényből (és anyázunk a vezetékek és a kevés dugalj miatt), ezért nem sokat használjuk őket.

A konyha előkelő helyre került a lakóterek sorrendjében, "egybenőtt" a nappalival. Valaha a palotáknak, előkelő portáknak is fontos része volt, de a cselédek forgolódtak benne, nem ez volt a társasági élet színtere.
Manapság már látványosságnak is számít, lakásmérettől függetlenül többségében mindenki igyekszik nyitott konyhát építtetni, kialakítani.
Nem véletlen, hogy a férfiak is szívesen főznek, hiszen a modern konyhagépek, a TECHNIKA rangot adott ennek a tevékenységnek. A teremtés koronájának nem kell mosogatnia sem, csak berakja az edényeket a gépbe, már amit lehet :-)
Dizájn tipp: a képeken és ebben a cikk-sorozatban Miele gépekről van szó, de az a javaslatom, ha más cég termékei kerülnek a konyhába, következetesen ugyanolyan márkájúakat telepítsünk egymás mellé. Figyeljünk arra, hogy ne keveredjenek, mert másak a méreteik, az anyagaik, a formaviláguk - és az össze-visszaság bután néz ki.

No és ne feledjük el, a Miele készülékekből is többféle árfekvésűt kaphatunk, ezek szériánként szintén különböznek egymástől némileg, ezért ebben is törekedjünk az egységes megjelenésre az
egymás mellé sorolt készülékek esetén.

Ez így egyszerűen hangzik, de alaposan át kell gondolni, milyen és mennyi készüléket szeretnénk, s a bővítés lehetőségére is készüljünk fel, ha több lépésben fogjuk megvenni a berendezéseket.
Mit értünk ez alatt? Tudnunk kell, mit bír el az elektromos hálózat, főleg régi épületeknél, belvárosi házakban nem mindig lehet tetszés szerint bővíteni a rendszert plusz villanyóra beépítésével. Főleg a régi lakásokban, házakban szokott olyan gond adódni, hogy elavultak a vezetékek, szakszerűtlenül lettek anno szerelve, nem csőben, hanem pucér falban futó alumínium viszi az áramot. Itt borítékolni lehet, hogy vagy leveri az áramot a több, egyszerre bekapcsolt gép (esetleg csak mosni, vagy csak főzni tudunk egyidőben) vagy ami ennél is rosszabb: leég a vezeték, s a lakás is kigyulladhat. A gázzal sem sokkal egyszerűbb a helyzet, sőt... Ki kell építeni a gázvezetéket a készülékekhez, s ha utólag veszünk bármilyen, gázzal működő berendezést, ahhoz engedélyek beszerzése is szükségessé válhat, hiszen veszélyes üzemről van szó. Szigetes konyha esetében pedig szinte a lehetetlenre vállalkoznánk. Képzeljük csak el, ahogy a "levegőben lóg" a gázcső, eldugni pedig nem lehet, látszania kell.

Ha úgy gondolja, Önnek ennyi mindenre odafigyelni nyűg és teher, akkor ne gyötörje magát vele, mert nekem öröm lenne ezt a gondot levenni a válláról. Bátran keressen meg kérdéseivel, bízza rám otthona, irodája, ... szakszerű megtervezését.
Látogasson el weboldalamra: http://www.zamborszkyeva.hu/

2010. február 1., hétfő

Luxus a konyhában MIELE módra




Első látásra beleszerettem ebbe a gyönyörűséges páraelszívóba.
Nagyon szerettem volna, ha a 2009-es BNV standunkon debütálhatott volna, de jelentős súlya és a pavilonban való függesztésének pozíciója nem volt ideális, így ez csak álom maradt.
Viszont itt a blogomban sokkal több embernek mutathatom meg őt. Szívesen betervezném igényes lakásba is, remélem, ha elolvassa cikkemet és megnézi a fotókat, Önt is meggyőzik e készülék előnyei és szépséges megjelenése.




Nagy, tágas terek, loftok ideális berendezési darabja, egyrészt a mérete miatt, hiszen "normál" méretű társai liliputiaknak néznek ki, elvésznek a térben, s nem is mind alkalmas arra, hogy a nagy légteret megmozgatva átszűrje a levegőt. Lássuk kicsit részletesebben is, mit tud ez a szépség.

Extravagáns és funkcionális

Teljesen egyedülálló, ugyanakkor elegáns és praktikus az új DA 5000 D típusú páraelszívó. A szívótest bekapcsoláskor automatikusan kinyílik, kikapcsoláskor pedig bezáródik. A szívófelület mélysége így 120 mm-ről 310 mm-re nő, optimális megoldást biztosítva ezzel a pára elszívásához.
A design ellenállhatatlan, és ebben a formában igazi újdonság. A nemesacél ernyőn üvegpanelek találhatók. S ami valódi különlegességnek számít: a beállítás az üvegfelületen elhelyezett érintőgombos kezelőpanelen történik. A számok és ikonok csak az elszívó működése közben világítanak, kikapcsolt állapotban szinte alig láthatók. Az üvegpanelek ezüstmetál színben ragyognak – a színt szitanyomással vitték fel a felületre és hőkezeléssel tartósították. Az üveg kezelőpanelen található fényerő szabályozón kívül további, egyedileg állítható fényforrásokat is találunk a kürtőben, így gondoskodik az elszívó a kellemes hangulatvilágításról a főzést követően. A DA 5000 típusú készülék kizárólag kivezetett üzemmódra tervezett szigetelszívó. Tágas konyhasziget fölé építve a készülék a maga 110 cm széles szívóernyőjével igazán impozáns és szokatlan látvány. A két darab, két oldalon szívó ventilátor intenzív fokozatban óránként 1300 m3 levegőt képes felszívni. A készüléken három teljesítményfokozat, külön intenzív fokozat, utánfutás szabályozó és zsírszűrő-telítettség kijelző is megtalálható. A zsírpára hatékony megkötéséről négy nemesacél szűrő gondoskodik.
Dizájn szempontból fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy a nemzetközileg is sikeres cégek termékeiről mára már eltűnt az a fajta darabos, kevés esztétikai élményt nyújtó formavilág, ami a német ipart és a régebbi korok bútorait, berendezéseit olyan sokáig jellemezte. A kitűnő német minőség és precizitás azonban maradt a régiben, mindannyiunk nagy örömére. A
Ha el tudná képzelni saját - vagy barátainak otthonában ezt a páratlanul szép elszívót, keressen meg kérésével, luxus színvonalon megtervezem új konyháját, és akár az egész otthonát is.